Kuidas nautida kohvi

by

Kuidas nautida kohvi

Kohvita ei saa ma kohe kuidagi. Iseendale lubatud vähesed pausid päevas muudab see kordumatult aromaatne, ergutav ja kuum jook tõeliselt mõnusaks. Kohvi valmistamine ja aja mahavõtmine selle nautimiseks aitab hetkeks välja rutiinist, mistahes halvast, hallist ja igavast.

Minu valged ja kõrged piimakohvitassid on aga sangata ja kõrvetavad läbematuid käsi. Nii on tihti juhtunud, et küpsised enne otsa saavad, kui kohvi kallale saab asuda. Selline häbilugu! Lahenduseks on muidugi (ma nüüd ei teagi, kuidas seda eesti keeles nimetada) kruusi krae?

Mug cozies, washcloths ja coasters ehk nn. tassiümbrised, pesulapid ning klaasialused on mulle alati tundunud mittevajalike vaimusünnitustena, mille ainsaks eesmärgiks on halvastivarjatud ettekääne tegemisrõõmu ammutamiseks. Tuleb välja, et olen olnud eksiteel. Nüüdseks on kõik mainitud väikevormid meie majapidamises edukalt kasutusel. Viimasena võtsin pikaajalise vajaduse survel ette eelmainitud kuumakaitse kudumise.

Nii lihtsale asjakesele ei oleks ju olnud raske ka ise mustrit peale mõelda. Aga see ei ole minu jaoks hetkel väga oluline. Oluline on, et tulemus oleks silmarõõmustav. Just seda tõotas Ravelry’st leitud Sabrina Thompson’i Owl Coffee Cup Cozy. Lihtne ja ilus, olgugi, et ehk üleliia populaarne öökullimotiiv sobib mulle suurepäraselt. Lõngaks sai jupike just palmikutele mõeldes muretsetud Lion Brand Fishermen’s Wool’i.

Hommik kohvi ja küpsistega

Hommik kohvi ja küpsistega

Paar sõna ka kohvist enesest, kui kesksest tegelasest ja tassialuste ja -ümbriste olemasolu tegelikust õigustajast. Meie majas keedab õiglast kohvi juba aastaid vana truu ja veidi räsitud Bialetti. Mokakannu puhul on selline sissetöötatud räsitus aga õilistav. Aja jooksul kannu seintele parkunud kiht annab kohvile just selle tugeva, sügava ja õige maitse.

Bialetti mokakann

Bialetti mokakann alati kindlas käeulatuses

Heale tulemusele aitavad Bialetti kuus käsku:

  1. Korralikumalt pese kannu siis, kui kasutad seda harva. Igapäevaselt kasutusel oleva Bialetti puhul on kerge loputamine täiesti piisav. Suurema puhastamise puhul võib švammi appi võtta, kuid ei mingeid fairy’sid, ka mitte kõige ökomaid. See pruun kiht, mis aja jooksul alumiiniumist kannu sisepinnale koguneb, on rohkem kui soovituslik.
  2. Ära pane Bialettit nõudepesumasinasse. Tegelikult ära tee seda ühegi alumiiniumnõu puhul.
  3. Kasuta peent jahvatust espresso röstiga ubadest. Poes müüdav espressokohv sobib ilusti. Kui kasutad viletsat kohvi, ära süüdista maitses Bialettit!
  4. Kui tahad korralikult kanget jooki, suru kohv sõelal lusikaseljaga veidi kinni.
  5. Tõsta kann mõõdukale tulele, kõrgel kuumusel keedetud kohv võib saada mõru.
  6. Ära lase end häirida espressomasinate omanike uhkusest, sest Bialetti kohv on super! Mis siis, et ametlikult mitte see päris õige espresso, annab ta tihti aromaatsuselt kohvikombainide keedetule silmad ette.
Bialetti osadeks võetuna

Kohvikeemiseks valmis!

Minu lemmikuks on cappuccino-kangusega kohv. Espresso on alati omal kohal, kui vaja kiiret äratust või parajat särtsu rammestusest üle saamiseks, tõuget tegutsemiseks. Kahtlemata on espresso omandatud ja õpitud maitseeelistus. Nagu oliivid või tammine veingi. Võttis minulgi veidi aega ja harjumist, enne kui seda nauditavaks oskasin tunnistada. Nüüd enam muidu ei oska. Samas igavesti populaarne latte on küll mõnus soe jook, aga minu jaoks liialt vesine (ehk siis piimane?) et seda kohvi pähe nautida.