Bona fide

by

Bona fide

Tegelikult kahtlesin, kas siia midagi enam rääkima tulen. Kui ootamatult teatab arst karmi diagnoosi, siis tundub kõik muu nii kauge ja eesmärgitu olevat. Homne kaob järksu ära ja kogu maailm keerleb vaid üliekstentsiaalsete väärtuste ümber. Oluline on terveks saada, ellu jääda.  Igasugune lõngakeerutamine ja nõelapistmine näivad siis kuidagi ebaoluliste argitegevustena, millest kogu erilisus ja omapära on kadunud. Justnagu mõned lapsepõlvemälestused, mida on vahest valuski meenutada, kuna palju toonast imepära täiskasvanuna hoopis teise valgusesse on luitunud.

Tõsi küll, käsitööteraapia alternatiivmeditsiinina toimimist võin nüüd isiklikult kinnitada. Samuti seda, et lõngade vedamisele haiglasse ei vaata meedikud just hea pilguga. Lõngaga mehkeldamist arst kirurgiaosakonnas näha ei tahtnud. Eks ma siis püüdsin praktika ajutiselt teooriaga asendada ja õppida-uurida, uute tegemise üle unistada. See viimane enne operatsiooni õnnestumist kinnitavat teadet laabuda ei tahtnud. Millest sa ikka unistad, kui tulevik tundub kadunud olevat?

Jumalale tänu, sain oma tuleviku tagasi. Unistused samuti, koos hoopis uute arusaamadega.

Mulle meeldib siin Itaalias. Aeg kulgeb kuidagi pehmemalt, inimesed elavad oma, mitte teiste silme läbi elatud elu. Hea on siia alati tulla ja lahkuda taas parema inimesena. Paraku endiselt eluvõõra romantikuna. Aga kindlasti vähem skeptilise romantikuna.

Kui hea, et nii minu enda, kui ka mu mehe vennal on mõlemal tütred, nii on põhjust midagi ka tüdrukutele teha. See kleit ju ühelegi mu kolmest pojast ei istuks. Endale ka nagu sellist ei teeks. Samas ei suutnud ma seda heegeldamast hoiduda.

hannakleitblogi_web

Muster on raamatust Little Crochet romantiline Swing Set Cardigan. Lõng: Katia Degradé Sun. Õigupoolest olen Linda Permanni õpetuse järgi heegeldanud jaki ka väikesele poisile. On nii armsad veidi vanamoodsad rõivad, just nii, nagu mulle meeldib.

Jaki lõngaks on Katia Pima Cotton. Heegeldatud Linda Permanni õpetatud Craftsy kursuse käigus. Craftsy on just õige paik minusugusele üksiklasele, kelle ümbruses ühtegi isetegijat kaugel ega lähedal leida ei ole. Sealt leian suurepärast õpetust ja püüan lasta endasse süstida ka tibaksese ameerikapärast enesekindlust. Mida mul hädasti vaja on. Ja siis usun taas, et mul on siia ka tulevikus üht-teist oma tegemistest ja mõtetest usaldada. Bona fide.