Austusväärne vanaemaruut

by

Austusväärne vanaemaruut

Ilmselt võib selle vaimunõrkuse süüks ajada, aga Kim Werkeri algajate heegeldajate klassi (Craftsy Crochet Basics & Beyond) läbides tabas mind ületamatu sund heegeldada klassiprojektiks pakutud ülielusuurune vanaemaruut.

Tegelikult on peale minu üldise lapsemeelsuse sellisele projektile veel üks põhjendus: üha pigistavamaks muutuv lisatekkide puudus majas ja pidev külmetamine. Lapsed on äkitselt kasvanud beebitekkidest välja. Teleka ette on vaja kerassekeeramise tekke ja suur voodi tahaks vahelduseks veidi värvimuutust. Lapitekke ma ju teha ei mõista.

Just neil põhjustel alustasin tubli kuu aega tagasi palmikutekiga, mille tükid on tänaseks küll edukalt valmis nüpeldatud, kuid ootavad nüüd hoolikalt hunnikusse laotuna kokkuõmblemist. Karta on, et  üsna mõnda aega ootavad. Oh tüütust!

Nii tunduski suure roosa vanaemaruudu idee eriliselt lahe – terve tekk päeva paariga valmis ja ei mingit õmblemist. Lõbus tegemine pealekauba. Heegeldamine oli tõesti tore ja number 12 konksu ning jämeda lõngaga (Steinbach Wolle Ahoi!) ülikiire.

tekk

Täiesti lahe kitš asi sai tegelikult

Küll jõudsin ma aga tegemise käigus pidevalt töö arukuses kahelda. Esiteks tundusid valitud värvid eriliselt ajuvabad. Teiseks on sellise kiire lõbu hinnaks ääretult auguline tulemus. Kohati tundus edasiheegeldamise ainsaks põhjenduseks, et ega ma selle köiejämeduse (Ahoi! ikkagi) lõnga jaoks midagi targemat kah välja ei mõtle. Aga tegelikult täiesti tore, et lõpuni tegin. Lapsemeelne küll ja veidi vanamutilik ka ja ometi just kiireks vahelduseks ja värvilaiguks sobiv. Eks näis mis tast edaspidi saab ja kuhu ma ta ära sokutan.

jalad

Tekki takerdumine

Vanaemaruuduvaimuses asustasin lausa vastava Pinteresti tahvli. Kuigi ma eriline pinnija ei ole, ei suutnud ma vastu panna seda mõnusalt vanamoodsat värvidemängu kokku koguda. No nii armas ja südantsoojendav. Ja kui lihtne!

tyinggrannies

Esialgse eesmärgita ruudutamine