Kaks soonikujuttu

by

Kaks soonikujuttu

Viimaste väikeste näputööde käigus on mulle ennast ilmutanud kaks igati rõõmustamist väärivat pisiavastust. Täiesti juhuslikult võib mõlemaid neid soonikuteks liigitada. Nii, et siis rohkem endale meeldetuletuseks, kui maailmale uudiseks, siin nad on.

Esimene tegevus: Heegeldamine.

Tulemus: Mõnus tugev äär, mis näeb välja nagu soonik, veidi ka käitub nagu soonik ja hoiab imehästi vormi. Minu, kui algaja heegeldaja jaoks tore avastus.

Tehnika: Heegelda vaheldumisi sammaste ette ja taha. Nii lihtne ongi. Mis ime pärast ma olen alati arvanud, et igasugune lihtsast sambamärgist väljuv heegeldamine mulle ilmselgelt üle jõu käib. Vale puha, väga lobe tegemine oli.

Muster: Eeskujuks oli Sock-It-to-Me vest Linda Permanni  raamatust “Little Crochet”. Lõngaks soomlaste Nalle: selja pealt must Solids, eest kirju Taika. Konks oli ilmselt kolm.

soonikvest

Silmad ette kootud soonikule

sambasoonik

Sooniku märgikiri

Üks hea kogemus veel selle poisi vestikesega. Isetriibutav sokilõng on paljude poolt fantaasiavaeseks põlatud. Mulle salaja väga meeldib, sest jube kiiresti läheb see tegemine, kui kõik kogu aeg muutub, aga ise mingeid vigureid tegema ei pea. Polegi nagu enne mõistust olnud sellist lõnga heegeldada. Päris tore jäi, selline veidi virvendav moiré.

heegelpind

Triibutamine on nii lõbus, et lausa kahju on, kui töö valmis saab

Teine tegevus: Kudumine

Tulemus: Jube lihtne ühe-tunni-mütsike. Mida oligi täpselt nii kiiresti vaja. Kuna keskmisel poisil kõrv valutas ja midagi parajat tuulisesse sügisilma sobivat talle pähe tõmmata ei olnud. Arsti juurde minekuks näiteks. Igasügisene paanika – eelmise aasta kraami enam jõuga selga ei venita. Ja mis sa kiiruga ikka muud teed kui selliseid lihtsaid ja fantaasiavaeseid asju. Kuigi mulle lihtne tegelikult meeldib, kuna on tavaliselt üsna kantav.

Tehnika: Üks-üks soonik kipub tavaliselt imekiiresti välja venima ja lotendama ja müts peas ringi käima. Mingit kahekordset serva ma aga kududa ei võtnud, kuna sain sellise petuka idee, kui kiirkorras poiste mütse Ravelry’s sirvisin. Nimelt on eriliselt lihtsaks mooduseks kobedamat soonikut saada – üllatus-üllatus – kududa soonikuosa kahekordse lõngaga. Minusugune puupea pidi selle ärataipamiseks nägema Basic Lyon Beanie mustrit.  Lõngaks haarasin pallikese suurema poisi tunamullusest ja äratüüdanud sallist harutatud Noro Yuzeni.

MYTS

Müts nagu müts ikka